
Kevin O’Boyle doet verslag vanuit het estuarium van Moy…
Het vissen op zeeforel was de afgelopen week fragmentarisch genoeg. Ondanks enkele perfecte visdagen op de rivier, concentreerde de zeeforel zich op een grote toevloed van visbroed in het estuarium. Het is moeilijk forel te vangen terwijl ze zich tegoed doen aan visbroed.
Ook volgden vele scholen makreel de kleine visjes en vissers vingen makreel bij elke tweede worp. De beste resultaten lijken te komen van de Killala kant van Bartra eiland. Vissers die volhielden, boekten resultaten.
Harry McCafferty en zijn groep hadden enkele vissen aan boord met een gemiddelde van ruim een pond. Alle vissen werden teruggezet. De gebroeders Leonard, Ryan en Simon uit Ballina, die regelmatig in de riviermonding komen, hadden een aantal mooie vissen in de boot, tot bijna anderhalf pond, allemaal op een zandspiering.
Later in de week won Ryan de lokale zeeforelwedstrijd op zondag met de zwaarste forel van 2,6 pond.
